sandeliavimas

Sandėliavimas ir pervežimas

Sausąjį ledą būtina laikyti termoizoliacinėse talpose arba specialiuose konteineriuose su slėgio saugos vožtuvais. Granulės, briketai ir sniegas saugojami ne ilgiau 1-2 paras. Priklausomai nuo aplinkos oro temperatūros, sublimacijos metu nuostoliai sudaro nuo 4% per parą.

Esant vidutinei aplinkos temperatūrai apie +15 laipsnių ir laikant sausojo ledo granules putų polistireno dėžėje, jos „nugaruoja“ apie 0,25 kg per valandą.

Tarkime, jei Jums reikia nugabenti skubią siuntą su gilaus užšaldymo produktais į kokią nors Vakarų Europos šalį, ir galite planuoti, kad nuo siuntos supakavimo momento iki pristatymo gavėjui paskirties taške reikalingos dvi paros laiko, tai siuntoje turi būti ne mažiau kaip 12 kg sausojo ledo. O karštą vasaros dieną dar daugiau.
Pervežant siuntą su sausu ledu uždarame kėbule, krovinių arba bagažo skyrius turi būti atskirtas uždara pertvara nuo vairuotojo ir keleivių. Tame pačiame krovinių skyriuje nepatartina vežti gyvūnų.

Pervežant atvirame kėbule sausąjį ledą būtina apsaugoti nuo lietaus.
Sausasis ledas priskiriamas 9-ai pavojingų krovinių klasei (Kitos pavojingos medžiagos), tačiau pagal ADR 2015 sausio 1 d. redakciją, jei ledas naudojamas kaip šalčio nešėjas, siunta supakuota tinkamai, specialiai tam pritaikytoje pakuotėje, o krovinys ir transporto priemonė paženklinti specialiais ženklais – ADR nuostatos netaikomos.

Svarbu žinoti, kad sausasis ledas yra beveik 1,5 karto sunkesnis už paprastą ledą. Palaido sauso ledo nepatartina saugoti buitinio šaldytuvo šaldymo kameroje. Jūsų šaldytuvas gali sugesti. 

No Code Website Builder