Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip įsigyti sausojo ledo?
Sausasis ledas gaminamas ir parduodamas pagal išankstinį užsakymą. Nėra galimybės jo įsigyti bet kada kaip parduotuvėje, nes sausasis ledas yra nestabilus produktas. Jis nuolat po truputį tirpsta ir gaminamas tik specialiai Jums, ir tik tiek kiek Jums reikia, ir kada reikia. Užsakymą galite atlikti užpildę šią užsakymo formą. Gavę Jūsų užsakymą mūsų darbuotojai patikrins ir jei kils papildomų klausimų būtinai susisieks su Jumis nurodytais kontaktais. Sausąjį ledą gali užsakyti ir juridiniai ir fiziniai asmenys.

Kiek kainuoja sausasis ledas?
Sausojo ledo kaina priklauso nuo užsakomo kiekio. Kuo užsakymas didesnis, tuo kaina mažesnė. Informaciją apie kainas rasite paspaudę šią nuorodą – sausojo ledo kainos

Koks minimalus užsakymo kiekis?
Minimalus užsakymo kiekis yra 10 kg.

Prieš kiek laiko reikia užsakyti sausąjį ledą?
Jei užsakymą atliksite iki darbo dienos 12:00 val. tai ledą galėsime pagaminti net tą pačią dieną. Jei užsakymą atliksite po 12:00 val. tai sausąjį ledą galėsite pasiimti kitą dieną sutartu laiku. Tačiau esant galimybei atliekame ir skubius užsakymus.

Kaip paskaičiuoti reikalingą sausojo ledo kiekį?
Tai ko gero dažniausiai mūsų klientų užduodamas klausimas. Tačiau deja nėra vieno universalaus atsakymo. Kad paskaičiuoti reikalingą kiekį būtina žinoti kokiam tikslui bus naudojamas ledas, kokiomis sąlygomis jis bus laikomas, net kelintą valandą jis turi būti panaudojamas ir t.t. Pateiksime keletą atsakymų į pagrindinius klausimus:

Vežame 20 kg gilaus šaldymo produktų į kitą šalį. Kelionė truks dvi paras. Produktai laikomi termokonteineryje. Temperatūra mašinos salone +20C. Sausojo ledo kiekis – ne mažiau 15 kg.

Vakarėlyje dalyvaus 50 svečių, sausąjį ledą dėsime į gėrimus, puošime stalą žemo rūko efektu, dėsime į šampano kibirėlius. Sausojo ledo kiekis – 10 kg.

Medinės namo sienos. Noriu nuvalyti senus dažus. Sienų plotas – 100 kv.m. Sausojo ledo – 300 kg.

Sausąjį ledą naudosime šeštadienį vakare, ar galime pasiimti penktadienį vakare, ar jis neištirps?
Glite pasiimti iš vakaro. Ledas tikrai neištirps jei jį sandariai laikysite mūsų parduodamuose termokonteineriuose, ir jis bus šaldytuve arba šaldiklyje. Jei tokios galimybės nėra, mes galime paruošti „rusiškos matrioškos“ tipo pakuotę  – dėžę į dėžę, o aplink dar sausojo ledo. Taip ledas išliks beveik neištirpęs žymiai ilgiau.

Kaip ilgai galima saugoti sausąjį ledą, kad jis neištirptų?
Kad ir kaip šaltai laikysite sausąjį ledą, jis vis tiek tirpsta. Pats šalčiausias buitinis šaldiklis šaldo apie -20C, pramoninis – apie -35C, tuo tarpu sausojo ledo temperatūra yra apie -79C. Tad buitinėmis sąlygomis išlaikyti ledą labai ilgą laiką bus sudėtinga. Jei termodėžę su ledu laikysite kambario temperatūroje, tai vidutinis sausojo ledo tirpimo greitis yra 1 kg per 4 val. (0,25 kg/val.). Jei šaldytuve – šis laikas pailgės, jei šaldiklyje – pailgės beveik dvigubai.

Ar galima už sausąjį ledą atsiskaityti kortele?
Ne, kortele atsiskaityti nėra galimybės. Atsiskaitymai vyksta bankiniu pavedimu arba grynais.

Ar galima sausąjį ledą užsakyti išeiginėmis ir švenčių dienomis?
Sausojo ledo užsakymą galite atlikti 24/7 internetu užpildydami formą. Pasiimti produkciją išeiginėmis ir švenčių dienomis galima prieš tai iš anksto susitarus.

Kiek kainuoja sausojo ledo pristatymas į mano miestą?
Sausasis ledas gaminamas Klaipėdoje. Pagal ADR jis priskiriamas 9-tai pavojingų krovinių kategorijai, todėl nėra siunčiamas įprastu paštu ar kurjerių pagalba. Jei yra būtina, ledą pristatome tik savo transportu. Paskaičiuoti pristatymo kaštus galite pritaikę formulę:

Jei pristatymo adresas Klaipėdoje – K* = Lk x 2 x 0,363

Jei pristatymo adresas ne Klaipėdoje – K* = Ln x 2 x 0,242

K- kaina eurais su PVM, Lk – atstumas nuo mūsų sandėlio Komunarų g. 2 Klaipėdoje iki Jūsų adreso Klaipėdoje, Ln – atstumas nuo mūsų sandėlio Komunarų g. 2 Klaipėdoje iki Jūsų adreso ne Klaipėdoje.

*- Yra išimtis – užsakius daugiau kaip 50 kg sausojo ledo, pristatymas Klaipėdos regione** nemokamas!

** – 30 km spindulio atstumas nuo mūsų sandėlio išskyrus Neringą.

Kokias sausojo ledo granules pasirinkti?
Jei sausąjį ledą naudosite pramogų sferoje, kokteiliams, žemo rūko efektui išgauti arba kaip šalčio nešėją – pasirinkite 16 mm diametro granules. Jos ilgiau išlaiko šaltį ir išbūna neištirpusios, patogiau naudoti.
Jei sausąjį ledą naudosite pramoninio paviršių valymo srityje – pasirinkite 3 mm diametro granules. Būtent tokiam dydžiui yra pritaikyta valymo įranga.

Ar galima turėti savo tarą?
Taip, galite turėti savo tarą sausajam ledui. Svarbu, kad ji būtų atspari ypač žemai temperatūrai, izoliuotų ledą nuo aplinkos temperatūros, ir turėtų saugos vožtuvą arba angą su galimybe susidariusiam slėgiui išeiti.

Kaip sukurti žemo rūko efektą?
Žemo rūko efektas atsiranda sausąjį ledą panardinus į šiltą vandenį. Kuo vanduo šiltesnis, tuo daugiau bus „dūmų“ ir tuo intensyvesnis bus jų išsiskyrimas. Jis atsiranda dėl didelio temperatūrų skirtumo. Atitinkamai, jei ledą panardinsite į šaltą vandenį, efektas bus minimalus. Optimali vandens temperatūra – +30-50 C, o ledo ir vandens santykis 1:5. T.y. vienam litrui vandens reikia apie 200 g sausojo ledo.

Norime žemu rūku padengti visą salę. Kaip tai padaryti?
Šiam tikslui pasiekti yra naudojama speciali įranga – žemo rūko generatorius. Supilti didesnį kiekį ledo į kibirą vandens nepakanka, tinkamo efekto nepasieksite. Be to tai gali būti pavojinga. Žemo rūko generatorius – tai specialiai tam tikslui pritaikyta įranga. Jo pagalba galima valdyti „dūmų“ kryptį, intensyvumą ir veikimo laiką. Šią mašiną galite išsinuomoti pas mus. Apie nuomos kainą ir sąlygas sužinosite susisiekę su mumis.

Ar galima sausąjį ledą liesti rankomis?
Sausąjį ledą galima liesti tik mūvint šalčiui atspariomis pirštinėmis. Odos nušalimas taip pat žalingas kaip ir nudegimas – audiniai miršta. Vengiant tiesioginio kontakto su ledu galima naudoti samčius, semtuvus ar kulinarines žnyples.

Ar galima jūsų sausąjį ledą naudoti su maisto produktais?
Taip, kadangi sausasis ledas gaminamas iš maistinės angliarūgštės, gamyba vyksta bekontaktiniu būdu ir pakuojamas į maisto pramonei skirtas pakuotes, jis yra tinkamas naudoti su maisto produktais. Jį galima dėti į gėrimus, kitas maisto medžiagas. Jis puikus konservantas, sustabdo maisto produktų gedimo procesą. Tačiau produktus ir gėrimus galima vartoti tik pilnai ištirpus sausajam ledui.

Užduokite savo klausimą